A beépített, hűtés nélküli, 640 x 480 pixeles felbontású érzékelő a tárgyakról visszavert hőt látható képpé alakítja, amelyet a felhasználó a keresőben fekete-fehér vagy a beállításoktól függően informatív színes képként jeleníthet meg. A gyártó éjszakai érzékenységét kategóriájában kiemelkedővé tette, ezáltal olyan képminőséget biztosítva, amely sok versenytársat felülmúl. A beépített elektronikus iránytű segít a tájékozódásban a terepen, ami rendkívül hasznos kiegészítő vadászat vagy mentési műveletek során. Az extrém könnyű, kompakt és robusztus ház repülőgépgyártásban használatos alumíniumból készült, amelyhez a gyártó könnyen kioldható rögzítőkészletet biztosít. Pixeljavító szoftveres funkció is rendelkezésre áll. Éjszaka nehéz a távolságokat becsülni, de az LRF, amelyet ebből a menüből lehet aktiválni, segíteni fog. Az LRF integrált ballisztikával kombinálva felelősségteljesebb vadászatot tesz lehetővé. Amikor a készülék érzékeli a visszalövést, a felvétel elindul, és egy 20 másodperces videó rögzítésre kerül. A videók legfeljebb 128 GB-os micro SD kártyára mentődnek.
A 45-ös verzió alap 2,8-szoros optikai nagyítása digitálisan akár 16-szorosra is növelhető, a beépített célkereszt 6 stílusban és 4 színben érhető el, a hőkép pedig 6 különböző színpaletta beállításban jeleníthető meg.
Közepes távolságokra vagy kisebb vadakra való. A beépített PIP (Picture-in-Picture) funkció rendkívül informatív és kellően nagy ahhoz, hogy aktiválása után a készülék csak megnagyobbítsa ezt a képet, miközben széles látómezőt tart fenn a megbízható tájékozódáshoz. A célzás gyerekjáték, csak állítsa a hőkamera irányzékát az ütés pontjára. Természetesen a hőkamera a legforróbb pont megjelenítésére is alkalmas. Az akkumulátor kímélése érdekében az energiagomb rövid megnyomásával a képernyő alvó üzemmódba kapcsol.
Lövésekkel szembeni ellenállása 6000 J, ami lehetővé teszi nagyobb kaliberű lőszerekkel való használatát.
A készülék 1 db 18650 akkumulátorral akár 4-5 órás folyamatos működést garantál.
| Műszaki paraméterek | Értékek |
| Hősérzékelő | 640×480 12μm |
| Kijelző | 1024×768 OLED |
| Nagyítási tartomány (x) | 2,8 – 44,8 |
| Cél | 45 mm-es gyújtótávolság |
| Alapnagyítás (x) | 2,8 |
| Anyaghasználat | Alumínium ötvözet |
| Figyelési távolság | 30 mm |
| Puskadávcső nagyítási tartománya | 2,8 – 44,8x |
| Digitális zoom | 2-16x |
| Dioptriai kompenzáció | -5-től +5 dpt-ig |
| Teljesítmény |
Cserélhető ipari akkumulátor 18650 3,7 V
|
| Érzékelési távolság |
emberi figúra: 1800 m, autó: 3300 m
|
| Gyártó | Pard |
| Gyártói garancia | 3 év |
| Kép visszaállítása | 50 Hz |
| Kijelző színmódjai | Hat típus |
| Ütésállóság | 6000 J |
| Méretek | 195 x 79 x 59 mm |
| Érzékelő |
640 x 480 képpont, képpontméret 12 µm
|
| Színes | Fekete |
| Tartozékok |
hőkamerás távcső, akkumulátor, töltő, Cordura tok
|
| Tömeg (g) | 455 |
| Működési idő | Aká 5 óra |
| Vízhatlan | IP67 |
A termék hivatalos leírását a márka weboldalán itt találja: https://pard.com/europe/store/sa32-62lrfthermal-imaging-scope/
























